Na ázijských jedlách ma baví to, že sú ľahko pripraviteľné, bohaté na zeleninu, bylinky a korenie a aj keď zjete plný tanier, necítite sa ako po tanieri segedínu s knedľami.
Opäť ďalší tip na tuniakový šalát. Je ich neúrekom, len skúšajte a kombinujte.
Cícer má v sebe prirodzene veľa vlákniny a obsahuje aj veľmi veľa železa.
Špičkový recept, ktorý vám dodá energiu a naštartuje mozgové bunky.
Do šošovice pridáme špenátové listy, opražený tempeh, rôzne semiačka, mandle a domácu zálievku.
Tekvicová sezóna je v plnom prúde. Pečieme, varíme rôzne tvary a druhy tekvíc a hlavne degustujeme.
Neviete, akú prílohu zvoliť k mäsu? Mrkva v kombinácii so zelerom vás naozaj nesklame.
K zelenine potom už len stačí pridať dobrý dressing a zdravé, chutné a rýchle jedlo máte na tanieri. Brokolici stačia 3-4 minúty, tvrdšiu zeleninu, ako je napríklad cvikla, mrkva alebo fazuľové struky treba nechať v pare aj 10 minút.
Mangold je výživnejší ako špenát, preto je vhodnou súčasťou jedálneho lístka, obzvlášť v detskej strave. Je bohatým zdrojom vitamínov A, C a P, minerálnych a ochranných látok. Z minerálov obsahuje draslík, fosfor, vápnik, horčík, sodík a železo, z ochranných rutín a kvercetín, ktoré spolu s kyselinou askorbovou (vitamín C) majú protisklerotické a protizápalové účinky.
Quinoa by určite nemala chýbať v jedálničku vegetariánov, pretože má vysoký obsah aminokyselín, ktoré sú pre nás veľmi dôležité. Okrem toho je zdrojom minerálov, obsahuje vápnik, železo, draslík, zinok a horčík. Recepty z quinoi odporúčame aj celiatikom, keďže neobsahuje lepok.
Rastú všade, kde sa to zelená trávou a pamätám si, ako sme ich ako deti zbierali a dávali si ich do vláskov. No vtedy som ešte netušila, že sú plné saponínov, fenolov, flavonoidov a pomáhajú najmä pri kašli, astme a krvácaní.
V posledných týždňoch dosť ulietavame na šalátoch, chodíme cvičiť a snažíme sa nejesť žiadne pečivo, chlieb, zemiaky, ryžu a sladkosti. Preto aj dnes sme si dali na večeru extra rýchly šalátik. Je môj obľúbený a možno zachutí aj vám, keď dostanete chuť na niečo fit.
"Rada večeriam so svojím manželom. Je príjemné mať každý deň aspoň jedno spoločné jedlo," hovorí svetoznáma tenistka Patty Schnyder.
Tanečníčka Veronika Ferancová, zo skupiny Ladylicious, nemá čas na každodenné varenie. Preto si pripravuje svoje vlastné recepty, najčastejšie z tých surovín, ktoré nájde v chladničke. A tak vznikol aj šalát, ktorého recept vám dnes ponúka. Je chutný a dokonale vás zasýti.
Ďalší z vegetariánskych receptov, ktoré nie sú náročné na prípravu a zahrejú počas chladných večerov. A ak zbožňujete karí, určite zemiakovo-karfiolové vyskúšajte.
Základom tohto receptu je špenát, ktorý je extrémne bohatý na antioxidanty. Najmä keď je čerstvý. Je zdrojom mnohých vitamínov, magnézia, kalcia, zinku, proteínov, omega-3 kyselín, … a samozrejme železa. Je úžasné, že niečo tak zdravé, je aj tak chutné. Pustime sa teda do toho!
Aj vás zaujal ten názov? Tento recept vyzerá ako cestoviny zo zeleninou, ale žiadne tagliatelle sa v ňom nenachádzajú. Inak je to výborný tip na ľahkú večeru.
Vonku krásne svieti slniečko a tak sme si nedávno uvarili niečo naozaj letné – svieži šalát s chrumkavou zeleninou, ktorý dokonalo zasýti. Hodí sa ako hlavné jedlo, aj ako prílohový šalát a je mimoriadne vhodný do práce, do školy alebo na piknik do prírody. Tak dochrumkania!
Hlavným pozitívom konopného oleja je bohatý obsah omega-3 a omega-6 nenasýtených mastných kyselín. Najnovšie výskumy naznačujú, že ich nedostatok môže súvisieť s narastajúcim počtom obéznych. Prínosov konopného oleja pre zdravie, ale aj krásu je však oveľa viac. Tu ich máte!
Sedemkrát viac vitamínu C, ako obsahujú pomaranče, štvornásobne bohatší obsah vitamínu B1 ako v celozrnných potravinách alebo jedenásťkrát viac vápnika ako v kravskom mlieku... Tieto informácie sa nachádzajú takmer pri každom produkte zeleného jačmeňa. Chcete vedieť, aká je pravda?