Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

5 tipov na osviežujúce letné drinky

Hľadáte chutné osvieženie v teplých letných dňoch? Vyskušajte sa pripraviť nasledujúcich 5 drinkov, ktoré spestria fádny pitný režim.

5 tipov na osviežujúce letné drinky
Zdroj: Unsplash.com | Food Photographer | Jennifer Pallian
6. AUG 2020

To, že voda tvorí 50 – 70 percent našej hmotnosti, vieme všetci. Predstavuje hlavnú zložku krvi, je potrebná pre všetky chemické reakcie v našom tele, je kľúčovým hráčom v látkovej premene i pri odstraňovaní škodlivín.

Napriek tomu sa medzi nami nájdu takí, ktorí si dôležitosť pitného režimu stále neuvedomujú. Argumentujú tým, že načo budú piť, keď nie sú smädní alebo im čistá voda nechutí. V dôsledku toho trpia únavou, bolesťami hlavy, zníženou koncentráciou a z dlhodobého hľadiska sa u nich zvyšuje aj riziko vzniku trombózy či embólie.

Hlavné zásady pitného režimu

Najlepším ukazovateľom kvality pitného režimu je sledovanie farby moču – ak je moč tmavý a zapácha, je to jasný signál toho, že naše telo bojuje s dehydratáciou.

Ak neviete, či je váš pitný režim dostatočný, môžete využiť niektorú z kalkulačiek dostupných na internete. Po zadaní pohlavia, hmotnosti, výšky, veku, pohybovej aktivity, krajiny pôvodu a množstva vypitých nápojov, vrátane kávy či čaju, kalkulačka zhodnotí váš denný pitný režim. 

Ideálne je piť po menších množstvách priebežne počas celého dňa tak, že vôbec nepocítime smäd.

Fľašu či džbán s vodou by sme mali mať na kancelárskom stole, v kabelke i v aute, aby sme mohli pitný režim dodržiavať, kdekoľvek sa nachádzame.

V prípade, že na pitie tekutín zabúdame, môžeme použiť voľne dostupné aplikácie, ktoré nám s tým pomôžu – upozornia nás na to, že je potrebné napiť sa, vypité množstvo tekutín zaznamenajú a na konci dňa vyhodnotia.

Čo piť?

Gro nášho pitného režimu by mala tvoriť čistá voda. Avšak pitný režim si môžeme spestriť aj ovocnými či zeleninovými šťavami zriedenými s čistou vodou v pomere 1:1 až 1:2, neperlivými minerálnymi vodami určenými na denné pitie, bylinkovými a ovocnými čajmi. Nesmú chýbať ani nápoje, ktoré potešia zrak i chuťové poháriky, príjemne osviežia a sú výživné.

Uhorková limonáda

Uhorková limonáda

Je sezóna uhoriek. Pripravte si osviežujúcu limonádu!

Celý recept

Jahodovo-vanilková limonáda

Jahodovo-vanilková limonáda

Čistá voda je to najlepšie na pitie, avšak milujeme aj farebné limonády.

Celý recept

Šťava z mladého kučeravého kelu na posilnenie imunity

Šťava z mladého kučeravého kelu na posilnenie  imunity

V recepte je použitý aj osviežujúci grep. 

Celý recept

Mätovo-medovková limonáda

Mätovo-medovková limonáda

Osviežujúca limonáda na horúce letné dni. 

Celý recept 

Domáci ľadový čaj

Domáci ľadový čaj

Domáci ľadový čaj, ktorý neobsahuje žiadnu "chémiu". 

Celý recept

Ďalšie tipy na chutné a výživné drinky nájdete v bonusovej e-knihe FIT SMOOTHIE, ktorú získavate ZADARMO spolu s e-knihou FIT JEDÁLNIČEK pri zakúpení video programu na domáce cvičenie pre štíhle a pevné telo SUPER BODY.

fit smoothie


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 tipov na osviežujúce letné drinky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.