Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Domáce proteínové palacinky: Rýchly snack plný bielkovín s minimom cukru

Nie sú palacinky ako palacinky. Ak si túžite pripraviť zdravšiu verziu, vyskúšajte tieto proteínové palacinky, ktoré sú nielen chutné, ale tiež plné bielkovín a obsahujú minimum cukru!

proteinove palacinky
Zdroj: AdobeStock
22. NOV 2022

Celkový čas prípravy: 5 min.

Porcie: 2-3

Nielen chuť týchto palaciniek je tým, čo z nich robí ideálny snack! Palacinky s poriadnou dávkou proteínu pripravíte doslova bleskurýchlo. Tým, že neobsahujú takmer žiaden cukor, môžete si ich dopriať kedykoľvek. Pokiaľ do cesta nepridáte prehnané množstvo sacharidov, tak si proteínovú bombu môžete dopriať aj večer. Ak do palaciniek nasypete vločky alebo roztlačíte banán, vznikne vám dokonalý raňajkový alebo desiatový snack. Pokojne si ich môžete naservírovať aj po cvičení. Príprava palaciniek s proteínom VJEM vám zaberie asi 5 minút, z uvedených surovín upečiete 2 až 3 kúsky. 

Suroviny

- 1 odmerka proteínu VJEM (použili sme čokoládový, záleží od vašich preferencií)

- 1 vajce

- 50 až 100 ml čistej vody

- ovocie podľa chuti – ideálne sú čučoriedky a banán, prípadne iné bobuľové ovocie

Postup

Celé vajíčko rozbite do misky a pridajte proteínový prášok VJEM s vodou. Vodu pridávajte opatrne podľa potreby tak, aby vám vzniklo stredne husté cesto. Nalejte ho na panvicu a opečte z oboch strán. Palacinku si môžete dochutiť a ozdobiť podľa chuti. Klasika, ktorá vždy boduje, je sezónne ovocie, mix orieškov a semienok, prípadne orechový krém. Zdravý tip: Ak si proteínové palacinky robíte na raňajky, pridajte do cesta ovsené vločky alebo vidličkou roztlačený banán. Priamo do cesta môžete pridať aj 100 % pastu z orechov od VJEM.

Proteiny Vjem

Kvalitné doplnky výživy prémiovej kvality nájdete u slovenskej značky VJEM. Proteíny, raňajkové kaše, 100 % orechové krémy, suplementy ako vitamíny či tréningové doplnky vyskladané odborníkmi – to je VJEM. Aby ste si aj vy mohli povedať: Viem, čo jem. 


Autor článku

vjm

Vjem.sk - Výživové produkty

Za značkou VJEM stoja dlhoroční odborníci s bohatými skúsenosťami, ktorí vytvorili líniu s komplexným špeciálnym zložením. Jeho obsah tvoria zdravé zložky zamerané na správne fungovanie organizmu a maximalizovanie jeho výkonu a potenciálu. Nechýba proteín, prírodné zložky bez cukru, pridanej chémie a iných zbytočných aditív. Zdravé, čisté doplnky bez kompromisov v zložení pre vaše nové, lepšie JA.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Domáce proteínové palacinky: Rýchly snack plný bielkovín s minimom cukru

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.