TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

VIDEO RECEPT: Netradičné zimné raňajky s kávou a domácim maslom

redakcia

Aj raňajky so správnymi ingredienciami vám môžu zmeniť život. Pripravte si ich už dnes!

VIDEO RECEPT: Netradičné zimné raňajky s kávou a domácim maslom
Zdroj: Facebook/Powerlogy
12. FEB 2019

Dušan Plichta, dobrodruh jedla, blogger, biohacker a zakladateľ konceptu Powerlogy, sa netají tým, že to je jeho najobľúbenejšia verzia raňajok – raňajky, ktoré sú nekonvenčné a produktívne. Na ich prípravu sa vám bude hodiť „vychytávka“ pripomínajúca šejker, ktorá obsahuje mlynček i filter. V nej si teda môžete pripraviť čerstvú prekvapkávanú kávu nielen doma, ale i na cestách. Samozrejme, zvládnete to aj bez nej. 

Ako pripraviť netradičné zimné raňajky s kávou a domácim maslom? Na prípravu budete potrebovať Power Coffee podľa vlastných preferencií, ktorú zomeliete vyššie odporúčanou „mašinkou“ a zalejete vodou. Takto získate 200 ml lahodnej prekvapkávanej kávy. Samozrejme, kávu si môžete pripraviť bežným spôsobom tak, ako to robíte vždy. Do nej pridáte 10 – 15 g masla, alebo Power Ghee BIO. Ďalšou dôležitou ingredienciou je polievková lyžica MCT oleja, ktorý je zdrojom okamžitej energie. Nápoj si môžete ešte dochutiť kakaom, vanilkou alebo cejlónskou škoricou. Na záver je potrebné všetko dôkladne rozmixovať. Celé vám to nepotrvá dlhšie ako niekoľko minút. 

Celý postup nájdete aj v tomto videu.

Prečo práve takéto raňajky?

Pravidelné pitie kvalitnej kávy sa spája s viacerými zdravotnými benefitmi. Je vedecky dokázané, napríklad to, že zlepšuje kognitívne funkcie, prospieva kardiovaskulárnemu aparátu, zlepšuje výkonnosť počas cvičenia, má antioxidačné účinky a mnoho iných. MCT tuky, teda tuky so stredne dlhým reťazcom, predstavujú skvelý zdroj energie, pričom regulujú chuť do jedla a pomáhajú pri chudnutí. Takisto sa spájajú s viacerými zdravotnými pozitívami – posilňujú kognitívne funkcie, predstavujú prevenciu aterosklerózy, cukrovky a ďalších ochorení. Nehovoriac o tom, že takéto raňajky sú chutné a rýchlo hotové!

Chcete ďalšie tipy pre pevné zdravie a lepší výkon? Prečítajte si nasledujúci blog o 5 overených návykoch.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO RECEPT: Netradičné zimné raňajky s kávou a domácim maslom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.