Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

VIDEO RECEPT na kurkuma latté. Nasýťte telo, aj mozog

Jana Šimkovičová

Zlaté mlieko alebo kurkuma latté je nápoj, ktorý zasýti a dodá množstvo energie. Ešte ste ho nepili? Pripravte si ho spolu s nami.

Kurkuma Latte
Zdroj: Tatiana Gernátová, ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2
26. APR 2019

Prečo piť Kurkuma latté?

Jednou z najdôležitejších ingrediencií v tomto nápoji je samotná kurkuma. Nie nadarmo sa jej hovorí korenie života. Patrí medzi korenia, ktoré sú využívané nielen na dochutenie jedál. Práve naopak, kurkuma sa najmä v Indii využíva ako liek. Hlavne pre jej protizápalové a významné detoxikačné účinky. Podporuje činnosť pečene a pomáha organizmu zbavovať toxínov, ktoré sú príčinou vzniku mnohých ochorení. A to sme spomenuli len niektoré prínosy, ktoré má kurkuma na náš organizmus.

Kurkuma latté sa svojim obsahom môže veľmi rýchlo stať nápojom, ktorý vám pomôže pri trávení. Pomôže nakopnúť unavený metabolizmus. Telu, ale i mozgu dodáva poriadnu dávku energie, preto vie byť prínosom pre tých, ktorí nemajú v obľube kávu, alebo ju z určitých dôvodov nemôžu piť. Tým, že zlaté mlieko ako sa zvykne tento nápoj nazývať obsahuje aj dobré tuky, dokáže vás dostatočne nasýtiť. Navyše tuky v tomto nápoji sú viac než potrebné. Prostredníctvom nich sa kurkuma jednoduchšie vstrebáva a telo má z nej takto väčší osoh. V nápoji, ktorí sme si pripravovali bolo ako tuk použité Ghee maslo od Powerlogy. Akú inú úlohu má takéto maslo a kde všade ho môžete použiť, aj to sa dozviete vo videu.  

Ako pri každom jedle alebo nápoji, aj pri kurkuma latté platí, kvalitné suroviny sú tým najdôležitejším pri príprave zdravých a zároveň chutných pokrmov. My sme si tento nápoj pripravili s produktami Powerlogy, ktoré predstavujú čisté funkčné potraviny a pre tento nápoj sú priam ako stvorené. Prípravou nápoja nás previedol zakladateľ značky Powerlogy, Dušan Plichta

Pokiaľ ste tento nápoj ešte nevyskúšali, vrelo vám ho odoprúčame. Pripraviť si ho viete v teplej verzii, ako ste to mohli vidieť vo videu. Avšak stačí, ak pridáte pár kociek ľadu a máte chladnejšiu verziu nápoja, ktorá osvieži okamžite. 

Ak nezvyknete kurkumu používať, možno si chvíľu budete zvykať na jej chuť. Každopádne svojmu telu môžete takto dopriať zdravý a výživný nápoj. Najviac oceníte to nasýtenie a prílev energie, ktorý prichádza po jeho konzumácii. A kto dnes nepotrebuje energiu, však?

kurkuma latte


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO RECEPT na kurkuma latté. Nasýťte telo, aj mozog

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.