Odľahči telo a nakopni spaľovanie za 28 dní v REŠTART VÝZVE

VIDEO: Ako pripraviť skvelý dezert na panvici za pár minút

redakcia

Vedeli ste o tom, že lievance sa dajú pripraviť na mnoho rôznych spôsobov? V tomto zdravom dezerte napríklad použijeme dve rôzne múky a ešte aj pomleté orechy.

VIDEO: Ako pripraviť skvelý dezert na panvici za pár minút
Zdroj: Simona Hulmanová, ŠKOLA ZDRAVÉHO VARENIA
22. SEP 2021

V ŠKOLE ZDRAVÉHO VARENIA si dnes pripravíme lievance. Ich výhodou je, že do nich môžete použiť rôzne prísady - podľa toho, čo máte doma.

Od babiek možno poznáte najmä múčne lievance, do tých našich však použijeme aj jogurt, pompleté orechy a rôzne ďalšie veci.

Poďme na to. Ako prvé si rozpučíme banány. V podstate to bude v lievancoch naše jediné sladidlo, nepotrebujeme ďalší cukor. Banány rozpučíme na kašu, preto môžu byť aj zrelšie. Ak potrebujete spotrebovať banány, toto je ideálne jedlo, kam ich môžete primiešať.

Rozpučené banány pridáme do veľkej misy, do ktorej budeme pridávať aj ďalšie ingrediencie. Napríklad - dve múky. Prvá je celozrnná špaldová, druhá je pohánková.

Obe sa dajú medzi sebou miešať a tým dostávame viac výživné jedlo. Primiešať samozrejme môžeme aj bezlepkové typy múky. Pridáme 60 gramov špaldovej a rovnaké množstvo pohánkovej múky.

Potom doplníme mleté orechy - 40 gramov, aby sme spolu s múkou mali 160 gramov. Orechy robia úžasnú chuť a dodávajú telu bielkoviny, aj iné minerály a vitamíny.

Všetko zmiešame a pridáme dve vajíčka. Ak nemôžete jesť vajíčko, použite šesť prepeličích vajíčok. Potom pridáme ešte 150 gramov jogurtu. Môžete si vybrať podľa toho, aký máte radi a čo vám vyhovuje, v tomto recepte používame kokosový jogurt, ktorý je bez laktózy. Môžete použiť aj ovsený alebo kravský smotanový.

Pridáme aj polovičku lyžičky prášku do pečiva, aby lievance trošku narástli. Štipku soli a celé zamiešame.

Vznikne nám hustejšie cesto. Ak chcete redšie cesto, dá sa riediť acidofilným mliekom, ak nemáte múku, môžete použiť ovsené vločky.

A ideme lievance urobiť. Na panvicu môžete dať olej, alebo ešte lepšie je maslo ghee, pretože nemá laktózu a má skvelú chuť. Roztopíme ho na panvici, pridáme za lyžičku cesta a tvarujeme lievance podľa toho, na aké máme chuť. Menšie, väčšie, tenšie, hrubšie…

Keď sa lievance na jednej strane opečú, prevrátime ich na druhú stranu.

Na konci si ich ozdobíme. Ideálne domácim lekvárom alebo džemom. Použiť môžeme aj jogurt, tvaroh či dokonca orechové maslo.

Odporúčame používať: 

dmBio Ghee, maslový tuk, 180 g - bezvodý mliečny tuk podľa tradičného ajurvédskeho varného procesu. Prečistené maslo sa vysoko zahrieva a je preto vhodné na varenie, restovanie, vyprážanie a pečenie. Dodá jedlu lahodnú, jemnú chuť.

Maslo Ghee, dmBio

dmBio jahodová nátierka, 340 g - pripravená zo šťavnatých, na slnku dozretých jahôd. Ovocná nátierka je vhodná na chlieb, do koláčov, palaciniek, do cheesecakeu a iných sladkých dobrôt.

dmBio Jahodová nátierka

dmBio višňová nátierka, 340 g - ovocná nátierka na chlieb, do koláčov, cheesecakeu a iných sladkých dobrôt.

dmBio Višňová nátierka

dmBio špaldová múka T 630, 1 000 g - perfektná na chlieb, koláče, kekse, rôzne slané a sladké dobroty.

dmBio Špaldová múka

dmBio pohánková celozrnná múka, 500 g - celozrnná múka z prirodzene bezgluténovej pohánky - ideálna pre celiatikov. Skvelá na prípravu koláčov, dezertov aj slaných jedál - dodá jemnú špecifickú chuť.

dmBio Pohánková celozrnná múka


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Ako pripraviť skvelý dezert na panvici za pár minút

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3285
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.