Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Rebarborový koláčik

Redakcia

Tento chutný recept je súčasťou Letnej výzvy a obľúbili si ho stovky žien. Ak ste ho ešte nepiekli, rozhodne by ste ho mali skúsiť. Je to ideálna sladká maškrta!

Rebarborový koláčik
Zdroj: AdobeStock
29. MÁJ 2024

1 porcia = 1 koláčik

Suroviny na cca 30 ks veľkosti 4x5 cm:

400-500 g rebarbora

80 g maslo

80 g práškový cukor

1 vanilkový cukor

3 žĺtky

160 g polohrubá múka

½ prášok do pečiva

6 PL mlieko

SNEH:

3 bielka

štipka soli

150 g práškový cukor

+ môže sa použiť aj ovocie – jahody, maliny a pod.

Postup:

Cesto ako piškóta, ale je dosť husté, neleje sa, ale treba ho rozotrieť na papier na pečenie na plechu. Žĺtky vymiešame s maslom, práškovým a vanilkovým cukrom. Pridáme mlieko. Múku zmiešame s práškom do pečiva a postupne prisypeme a premiešame s mokrou zmesou. Vytvorí sa pomerne tuhé cesto, ktoré rozotrieme na plech vystretý papierom na pečenie (rozmer cca 24x30 cm). Navrch naukladáme nahusto ošúpanú rebarboru pokrájanú na menšie kúsky, prípadne k nej poukladáme aj nakrájané jahody alebo iné ovocie. Z bielok, soli a cukru vyšľaháme sneh, ktorý nanesieme rovnomerne na rebarboru. Pečieme cca 40 minút pri 180 stupňoch.

Rebarborový koláčik a mnoho skvelých receptov nájdete v našej Supershape Letnej výzve! V šesťtýždňovom programe vám ponúkame pomocnú ruku a prepracovaný návod ako dosiahnuť zdravé a pevné telo. Výzva pod vedením skúsených špecialistov je zostavená odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

banner letna vyzva


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Rebarborový koláčik

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.