Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Hráškové smoothie po rannom cvičení

Rozmýšľate, čo zjesť po rannom tréningu? Tak aby celá snaha nevyšla nazmar a zbytočne ste nepribrali? Vyskúšajte toto smoothie.

Hráškové smoothie po rannom cvičení
Zdroj: Jana Šimkovičová
1. OKT 2018

Po rannom tréningu je potrebné telo vyživiť a dodať mu energiu. Prečo? Ranným cvičením ste perfektne nakopli svoj metabolizmus a spaľovanie tukov. Navyše doobeda nám telo spaľuje najviac. Aj preto si ráno a doobeda môžeme dovoliť veci, ktoré sú už večer tabu. V prípade teda, že chudneme alebo si udržiavame hmotnosť. 

Po cvičení sa treba telu odvďačiť výživným pokrmom. Najväčšiu chybu, ktorú urobíte bude, ak nezjete nič v domnení, že tak schudnete rýchlejšie. Namixujte si dnes spolu so mnou smoothie.

Smoothie ukrýva mnoho tajomstiev výživy

Smoothie je praktický nápoj, pretože si doň môžete namiešať aj také prísady, ktoré by ste bežne nezjedli, ale sú zdravé a telu prospešné. Napríklad u mňa je to petržlenová vňať. Neskutočne bohatá na vitamín C, ale nechutí a nevonia mi. Takže ja si ju pridávam do smoothie, kde sa čarovne stratí. 

Som zástanca vyváženej stravy. Myslím si, že naše telo potrebuje z každého niečo. Aj sacharidy, aj tuky, aj bilekoviny. Všetko je však o pomere a čase, kedy ktorú zložku telu dodávame. Riadiť by sme sa mali tým, aký cieľ sledujeme. Ak ide o chudnutie, pomer sacharidov by sme mali znižovať. 

hráškové smoothie

Moje smoothie obsahuje všetky zložky. Energiu, ktorú potrebujeme hneď po cvičení dodávajú nielen sacharidy ako banán (slúži aj ako forma sladidla) a ovsené vločky, ale aj zdravé tuky ako avokádo a orechové maslo. Orechové maslo dodáva aj bielkoviny, ale aj potrebné vitamíny a minerály, ktoré pri športovaní strácame. Ak by ste chceli zvýšiť obsah bielkovín, teda proteínov, môžete použiť aj proteínový prášok. Ja ho v tomto recepte používam. V poslednej dobe často používam aj makový olej, kvôli vápniku. Primiešavam ho do polievok, iných jedál, koláčov, ale aj do smoothie.

Hráškovo proteínové smoothie 

Porcia: 4dcl

Čas prípravy: 5 minút

Suroviny: 

  • 1 menší banán
  • 1/2 menšieho avokáda
  • 2 PL mrazeného hrášku (môže byť aj čerstvý)
  • 2 PL ovsených vločiek
  • 2 PL proteínu
  • trošku makového oleja (nemusí byť)
  • 2 ČL orechového masla
  • 2,5 dcl vody

hraskove smoothie

Postup:

Všetky ingrediencie vložíme do mixéra a rozmixujeme. Následne nalejeme do pohára a konzumujeme.

Prípravu smoothie si môžete pozrieť aj v tomto videu:

A keď sa po tréningu ponáhľate, tento recept vám vzhľadom na jednoduchosť prípravy veľmi pomôže. Zmixujete a vypijete kdekoľvek sa nachádzate. Aspoň ja to takto niekedy robím. To sa musím už ale veľmi ponáhľať. 

Užívajte život v zdraví a pohode. Aj s nami :)


Autor článku

Janašlm

Jana Šimkovičová

Píšem o tom, čo práve zažívam, a je toho veľa! Všetko sa v mojom živote točí okolo zdravého životného štýlu. Mám taký cieľ, a myslím, že reálny. Žiť spokojný, vyrovnaný a pohodový život. Ak to máte podobne, tak vás môžem na jeho ceste sprevádzať.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Hráškové smoothie po rannom cvičení

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.