Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Francúzske zemiaky s údeným tofu

Redakcia

Milujete francúzske zemiaky? Poďte si s nami pripraviť chutnú verziu plnú zeleniny s tradičnými surovinami ako sú vajíčko, zemiaky, syr či smotana. Tento fit variant z Reštart výzvy si obľúbite!

Francúzske zemiaky s údeným tofu
Zdroj: AdobeStock
22. FEB 2024

Suroviny:

500 g zemiaky

1 údené tofu (môžete namiesto toho použiť aj 200 g kvalitnej šunky nakrájanej na kocky)

100 g cibuľa

100 g cuketa

100 g baklažán

40 ml repkový olej

1 ČL sušený cesnak

1-2 ČL mletá červená paprika

200 ml smotana na varenie

3 vajcia

soľ, mleté čierne korenie

50 g eidam (30 %)

Pozn. Celkové množstvo francúzskych zemiakov je na cca 4-5 porcií, avšak môže to byť viac aj menej, a preto sa zamerajte najmä na to, aby ste si odobrali správnu veľkosť porcie. Veľkosť porcie: 350 g pri kalorickom príjme 1500 kcal, 380 g pri kalorickom príjme 1700 kcal a 420 g pri kalorickom príjme 2000 kcal.

Postup:

Zemiaky, baklažán a cuketu nakrájame na kolieska. Uvaríme 2 vajcia natvrdo. Zemiaky dáme do osolenej vody a chvíľu predvárame. Tofu nakrájame na kocky alebo rezančeky. Zemiaky premiešame s olejom, a ukladáme spolu s kolieskami cukety a baklažánu do zapekacej misy. Pomedzi to dáme pokrájané tofu (alebo šunku) a kolieska uvarených vajec. Jednotlivé vrstvy posypeme červenou paprikou a sušeným cesnakom. Smotanu na varenie rozšľaháme s 1 vajíčkom a čiernym korením. Pridáme štipku soli a vylejeme pomedzi zemiaky a zeleninu. Na vrch nasypeme postrúhaný eidam a pečieme pri 180 stupňoch cca 40 minút alebo kým nie sú zemiaky hotové. 

V našej novoročnej Supershape Reštart výzve nájdete mnoho chutných, aj tradičných receptov na odľahčenie tela i nakopnutie metabolizmu. V dvojmesačnom programe vám ponúkame pomocnú ruku a prepracovaný návod ako dosiahnuť zdravé a pevné telo. Výzva pod vedením skúsených špecialistov je zostavená odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

Banner Reštart výzva


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Francúzske zemiaky s údeným tofu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.