Cvič neobmedzene kedykoľvek a kdekoľvek so Supershape PREMIUM už od 6,50 €

Domáce fit sušienky z Telerána

Jana Šimkovičová

Príprava týchto sušienok vám zaberie iba pár minút. Ak zvolíte vhodné ingrediencie, zaženiete negatívne myšlienky, aj si pochutíte.

Domáce FIT sušienky z Telerána
Zdroj: Tatiana Gernátová, ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2
13. NOV 2020

Ich vôňa sa šírila celým štúdiom Telerána. Kto ste pozerali včerajše Teleráno mali ste možnosť to zachytiť. Pripravovala som sušienky na dobrú náladu. Veď, kto by nemal rád sladké. 

Niekedy máme dni, kedy sa cítime pod psa. Nemáme náladu, a vtedy si môžeme pomôcť aj jedlom. Malo by byť však také, ktoré práve podporí určité procesy v mozgu, dodá mu látky, ktoré nás povzbudia a budeme sa cítiť lepšie. Preto sa vyvarujte polotovarom, najmä klasickým sladkostiam, v ktorých sa nachádza kombinácia stužených tukov a jednoduchých cukrov, ktorá môže spôsobiť opak.

Telerano

Siahnuť by sme mali po potravinách akými sú napríklad semiačka, orechy, kakao. A práve tie sa nachádzajú v týchto sušienkach. Ja ich pripravujem aj deťom do školy, alebo si na nich pochutnajú pred tréningom, keďže im dodajú tú správnu energiu. 

V Teleráne som vyskúšala aj bielu verziu. Tú dosiahnete tak, že nepridáte kakao a navyše pridáte 2 PL arašidového masla. Boli vynikajúce. Vyskúšajte obe verzie aj vy. 

Viac rôznych tipov k zdravému stravovaniu a cvičeniu nájdete na mojom instagramovom profile @janasimkovic, kde som s vami každý deň v kontakte. 

FIT SUŠIENKY

Celkový čas prípravy: 20 minút

Porcie: 20

Suroviny:

- 1 HR špaldovej hladkej múky

- 1 HR ovsených vločiek

- 1/4 HR trstinového cukru

- 1 HR lieskových orechov

- 8 PL kokosového oleja

- 4 PL kakaa

- 2 PL medu/javorového sirupu

- 2 ČL mletej škorice

- 1 ČL sódy bikarbóny

- 2 vajíčka

Postup:

1. Lieskové orechy pomelieme.

2. Zvlášť zmiešame suchú a zvlášť mokrú zmes. Nakoniec ich zmiešame obe dokopy.

3. Rúru predhrejeme na 200 stupňov Celzia. Pripravíme si plech s papierom.

4. Na plechu tvarujeme pomocou lyžice placky. Môžeme to robiť aj rukami, ktoré si priebežne namáčame vo vode. Pečieme 10 – 12 minút.

Tento chutný fit recept nájdete v knihe ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2, spolu s ďalšími 85 receptami od najlepších slovenských trénerov, ktoré si pripravíte jednoducho a rýchlo do 30 minút.

banner zdravé rýchlovky 2


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Domáce fit sušienky z Telerána

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.