TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

Pre akčné dievčatá: 6 cvikov pre dokonalý zadok

Nie si spokojná so svojím zadkom? Tak ním pohni a zacvič si s nami 6 cvikov, ktoré ho vyformujú a spevnia. 

Pre akčné dievčatá: 6 cvikov pre dokonalý zadok
15. NOV 2016

Kladieš si pri pohľade do zrkadla otázku, ako sa konečne dopracovať k sexi zadku? Ak chceš naozaj získať pozadie svojich snov, budeš musieť upraviť jedálny lístok. V žiadnom prípade to však neznamená, že máš držať nezmyselnú diétu. Postačí ti vyradiť z jedálnička nezdravé mastné, slané a vyprážané jedlá a sladkosti, ktoré sú plné rýchlych sacharidov.

V rámci tréningu by si sa mala venovať posilňovaniu celého tela a nie iba zadku, pretože precvičovanie iba jednej svalovej partie k úspechu nevedie. Chceš mať predsa krásnu a vyformovanú celú postavu a nielen jednu časť.  Popritom všetkom nezabúdaj na kardio tréning.  

Cviky na zadok, ktoré nesmú v tvojom tréningovom pláne chýbať

Pripravili sme pre teba sériu cvikov, ktoré sú zamerané na spevnenie a vytvarovanie zadných partií. Ideš na to spolu s nami?

Cvik 1: Drepy

Cestou k dosiahnutiu tvojho sna o sexi zadku sú drepy. Patria k najúčinnejším cvikom na zadok. Nohy sú pri cvičení približne na šírku ramien a rob pohyb, ako keby si ideš sadnúť na stoličku. Opakuj 20-krát po 3 série.

zadok drep
zadok drep

Cvik 2: Výpady

Výpady sú určené na posilnenie zadku, ale aj stehenných svalov. Môžeš ich vykonávať na striedačku. Teda najprv vykročíš dopredu jednou nohou a potom druhou, alebo urobíš najskôr 20 opakovaní na jednu stranu a potom na druhú. Výpadom sa venuj po 20 opakovaní na každú stranu v 3 sériách.


zadok vypad
zadok vypad

Cvik 3: Mŕtvy ťah

Je mýtom, že tento cvik je iba pre mužov. Naopak, je výborný aj pre ženy. Na cvičenie potrebuješ činku. Opri ju o stehná a pomaly sa predkláňaj, pričom dbaj na to, aby si zadok a boky tlačila dozadu. Zastav sa niekde v polovici lýtok. Nezabúdaj sa dívať pred seba a nehrbiť sa. Vráť sa do východiskovej polohy a cvik opakuj 20-krát v 3 sériách.

zadok mrtvy tah
zadok mrtvy tah
zadok cvik

Cvik 4

Daj sa na štyri a dvíhaj pravú nohu do polohy, aby bol medzi stehnom a lýtkom pravý uhol. Urob 20 opakovaní a cvik opakuj na druhú nohu. Vykonaj 3 série.

zadok cvik
zadok cvik

Cvik 5: Dvíhanie panvy

Pokrčenú ľavú nohu opri o pravú a zodvihni panvu. Po 20-tich opakovaniach nohy vymeň. Na každú stranu urob 3 série.

zadok dvihanie panvy
zadok dvihanie panvy

Cvik 6

Sadni si na steper, chrbát je vystretý a ruky maj pred sebou. Vykroč na steper do polohy ako na obrázku a z neho opäť dolu. Ak nemáš steper, nič sa nedeje. Stačí, ak cvik vykonáš tak, že z hlbokého podrepu jednoducho vyskočíš. Opakuj  20-krát po 3 série.

zadok cvik 6
zadok cvik 6

Ak chceš pevný sexi zadok, vyskúšaj aj nasledujúci krátky video tréning:

Tento video tréning je ukážkou z mesačného video programu pre štíhle a pevné telo SUPER BODY. V tomto video programe nájdete 28 plnohodnotných video tréningov pre domáce cvičenie a viac než 12 hodín cvičenia.

V rámci seriálu pre akčné dievčatá ti každý týždeň predstavíme zaujímavé druhy cvičení, ktoré ťa môžu inšpirovať. Nuž a o tom, že mladá dáma má vyzerať skvelo stále, niet pochýb. Platí to aj pre cvičenie. Trendy outfity, určené mladým kočkám  vhodné na rozličné cvičenia, nájdeš v novej kolekcii adidas Stellasport.

Priestory na fotenie poskytlo Fitness a wellness centrum v Bratislave - BODY Energy Club. Viac informácii nájdete na www.body.sk.

Odporúčame prečítať: 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pre akčné dievčatá: 6 cvikov pre dokonalý zadok

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3258
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.