Zeleninová polievka so špaldovým kernotom

Zeleninová polievka sa dá spraviť vždy. Obľúbila som si ju už ako malá a to som ani netušila, aké pozitíva má. Zeleninový vývar obsahuje dôležité minerálne látky, nezaťažuje telo soľami, ktoré obsahuje vývar z mäsa. Navyše, ak koreňovú zeleninu najskôr osmažíte na oleji, a potom prilejete vodu, získa krásnu farbu.

Zeleninová polievka so špaldovým kernotom
29. JUL 2013

Brokolica pomáha pri vylučovaní nadbytočnej tekutiny zadržiavanej tkanivom a pôsobí odľahčujúco na obehovú sústavu a srdce. Špalda je starý, nešľachtený druh pšenice. Je lepšie stráviteľná ako bežná pšenica. Je vynikajúca pri liečení niektorých alergií, pôsobí regeneračne na bunky a posilňuje obranyschopnosť organizmu. Má výbornú, jemne orieškovú chuť.

SUROVINY

Na 1 l vody:
Mrkva
Petržlen
Brokolica
Zeler
Cibuľa
Bobkový list
Olivový olej
Špaldové kernoto
Soľ


Zeleninu (okrem brokolice a cibule) nakrájame na ľubovolné kúsky. Na kvapke olivového oleja zeleninu chvíľku pražíme.
Potom prilejeme horúcu vodu, pridáme cibuľu, bobkový list, soľ. Pridáme špaldové kernoto a varíme asi 20-25 minút na miernom ohni. Asi 10 minút pred dovarením pridávam brokolicu, kôli tomu že je jemnejšia, a mohla by sa v polievke rozpadnúť. Hotová polievka plná farieb a chutí!


Autor článku

bencova

Zuzana Benčová

Aktívne sa venujem zdravému životnému štýlu, najmä zdravému vareniu. Som zakladateľkou stránky www.fitrecepty.com, kde zverejňujem svoje bezmäsité recepty spolu s FOTO postupom, a tiež všetko dôležité o zdraví a výžive. A sem tam aj pár príbehov naviac, aby sme pri snahe zdravo variť nezabudli žiť, radovať sa a milovať :)

http://www.fitrecepty.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zeleninová polievka so špaldovým kernotom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1750
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.