VIDEO RECEPT: Sladká maškrta plná proteínov

redakcia

Máme pre vás chutný recept, na ktorý potrebujete iba 4 suroviny.Táto roláda má veľa proteínov a málo kalórii. Ako stvorená na leto.

VIDEO RECEPT: Sladká maškrta plná proteínov
Zdroj: Jana Šimkovičová
5. JUL 2019

Snažíte sa zhodiť prebytočné kilá, ale máte neodolateľnú chuť na sladké? Ozvala sa vám nečakaná návšteva a potrebujete urýchlene pripraviť sladkú a zdravú dobrotu? Máme pre vás jednoduché a chutné riešenie.

Na prípravu neodolateľnej dobroty budete potrebovať iba niekoľko ingrediencií. Na cesto si pripravte domáce vajíčka, med a štipku soli. Čerešničkou na torte je plnka, ktorú tvorí RAJO ACTIVE PROTEIN TVAROH s príchuťou horkej čokolády, ktorý je výnimočný nielen svojou chuťou, ale aj zložením. V 200-gramovom balení sa nachádza až 30 g bielkovín. Celý postup si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Ako sa prejavuje deficit bielkovín v organizme?

Vo všeobecnosti by mal dospelý človek prijať 1 g bielkovín na 1 kg svojej hmotnosti. Avšak jedná sa o všeobecné odporúčanie, pretože príjem proteínov je individuálny. Závisí, napríklad od veku, pohlavia, miery fyzickej aktivity, nastavených tréningových cieľov a mnohých ďalších aspektov.

Ako zistiť, že prijímate malé množstvo bielkovín? Jednou z možností je vedenie si stravovacieho denníka, na základe ktorého si potom pomocou kalorických tabuliek vyhodnotíte denný príjem bielkovín. Spozornieť by ste tiež mali vtedy, ak máte spomalený metabolizmus, teda sa vám nedarí schudnúť alebo máte problém s budovaním svalovej hmoty. Deficit bielkovín sa tiež prejavuje únavou, nedostatkom energie, zníženou koncentráciou a ťažkosťami s učením, náladovosťou, bolesťami svalov, kostí a kĺbov, pomalým hojením rán a zníženou imunitou.

rajo


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - VIDEO RECEPT: Sladká maškrta plná proteínov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

nathan
nathan
 9.7.2019 12:01

... a ten Rajo tvarohový chemobordel má byť akože FIT mega super turbo diesel zdravá pochutina?

 

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2942
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.