VIDEO RECEPT: Ľahučké muffiny bez cukru

redakcia

Máme pre vás recept, ktorý si zamilujete. Chutný, plný bielkovín a bez cukru. Navyše si ich pripravíte raz dva. 

VIDEO RECEPT: Banánové muffiny
Zdroj: Jana Šimkovičová
17. JUL 2019

Pokiaľ vy i vaši blízki radi maškrtíte zdravo a zároveň preferujete jednoduché a rýchle recepty, máme pre vás opäť skvelý tip. Banánové muffiny pohladia nielen vaše chuťové poháriky, ale prospejú aj vášmu zdraviu i figúre. Namiesto rafinovaného cukru sú totiž v recepte použité banány, zdrojom kvalitného tuku je kokosový olej a skvelou zásobárňou bielkovín je Rajo jogurt Active Protein. V jednom 180-gramovom balení tohto jogurtu je až 16 g proteínov. Nutričnú hodnotu tejto sladkej maškrty zlepšuje, napríklad aj škorica, vanilka a kvalitná horká čokoláda.

Zaujíma vás, čo všetko budete na banánové muffiny potrebovať a ako ich pripraviť? Pozrite si nasledujúce video.

Prečo naše telo potrebuje proteíny? Toto vás možno prekvapí!

Bielkoviny sú jednou z troch dôležitých makroživín a v ľudskom tele plnia množstvo dôležitých funkcií. To, že majú výbornú sýtiacu schopnosť a sú prepotrebné pre budovanie svalov, vie snáď každý vyznávač zdravého životného štýlu. Avšak proteíny sú nevyhnutné napríklad aj pre správne fungovanie nervovej sústavy a silnú obranyschopnosť. Takisto by ste mali prijímať dostatok proteínov, ak chcete mať zdravé a krásne vlasy a takisto pokožku.

Koľko proteínov potrebuje ľudské telo? Všeobecné odporúčanie znie, že je to 0,75 – 1 g bielkovín na 1 kg hmotnosti. Avšak jedná sa skutočne iba o všeobecné odporúčanie, pretože potreba proteínov sa odvíja od pohlavia, veku, životného štýlu, stanoveného cieľa atď. To znamená, že denná potreba bielkovín je individuálnou záležitosťou. 

muffiny


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO RECEPT: Ľahučké muffiny bez cukru

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2943
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.