Ak chcete športovať, skúste sa poobzerať okolo seba, kto z kolegov pravidelne cvičí. Podobne začal aj nasledovný inšpiratívny príbeh.
Silvia Hadekova
Kontaktné údaje
Telefón: | 0903 932 903 |
E-mail: | silvia.hadekova(zavináč)gmail.com |
Špecializácia
Ďalšia špecializácia
DeepWork
Kvalifikácia
inštruktor aerobiku III.stupňa certifikát DeepWORK a Metafit
Mesto pôsobenia
BratislavaOstatné
Inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky Eat.Train.Love. Prečo Eat.Train.Love? Jedlo, pohyb a láska sú slová, ktoré podľa mňa vystihujú to, čo nám môže zabezpečiť zdravie, silu a vitalitu, aby sme mohli viesť šťastný a plnohodnotný život. Jedlo do veľkej miery ovplyvňuje to, ako sa cítime a v akej sme kondícii. Pohyb nás nabíja pozitívnou energiou, pomáha nám zbaviť sa stresu a udržuje nás vo forme. Láska. Všetko čo robíme, by sme mali robiť s láskou. S láskou k sebe. Neubližovať svojmu telu zbytočne chemikáliami, stresom a nezdravými návykmi. Ako inštruktorka skupinových cvičení pôsobím už viac ako 9 rokov. Začínala som aerobikom a postupne som prešla skôr k silovejším a dynamickým cvičeniam. Absolvovala som školenie inštruktor aerobiku III.stupňa a som certifikovaná inštruktorka cvičenia DeepWORK a Metafit. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a posilňovacím cvičeniam.
Profil autora článku
Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.
http://silviahadekova.com
ČLÁNKY OD SILVIA HADEKOVA
Aj vy sa pohrávate s myšlienkou, že začnete so sebou niečo robiť, no stále nepoznáte tie správne argumenty? Presvedčte sa faktami.
Ak máte dlhodobo nedostatok alebo prebytok vitamínov, prejaví sa to oslabenou imunitou, únavou, nespavosťou alebo ako zdravotný problém. Čo s tým? Dozviete sa.
V snahe udržať zeleninu a ovocie z trhu čo najdlhšie čerstvé, ich uložíte do chladničky. Pri niektorých druhoch je to v poriadku. Sú však aj také, ktoré skladovaním v chladničke strácajú na kvalite.
Telo treba hydratovať stále, no nemožno pochybovať o tom, že pre športujúce telo je pitný režim ešte dôležitejší. Ak chcete podávať kvalitné športové výkony, jednou z kľúčových vecí, na ktoré sa treba zamerať, je dostatočný príjem tekutín. Čím vyšší je váš vek, objem vašich tréningov a ich intenzita, tým väčšiu pozornosť treba venovať tomu, čo a ako často pijete.
V súvislosti s pitným režimom sa najčastejšie vynárajú dve základné otázky – čo piť a koľko piť. Na tú prvú je odpoveď v teoretickej rovine jednoduchá. Ideálne čistú vodu, ktorá tvorí asi 70% ľudského tela. Má okrem iného vplyv na reguláciu teploty tela, metabolické pochody, pomáha pri trávení a vstrebávaní živín.
Ak máte problém splniť si ciele v oblasti tréningu alebo stravovania, spozornite. Nikola Bertnatová z firmy Mindworx, ktorá sa zaoberá behaviorálnou ekonómiou má pre vás pár tipov. V článku je aj video.
Konopné semienka sú proteínovou bombou. Obsahujú 34% bielkovín. Nájdete v nich plnohodnotné bielkoviny, čo je pri rastlinných zdrojoch bielkovín pomerne vzácne.
Jednoduchý, zdravý a chutný šalát, vhodný napríklad na jarnú očistu, ktorý vás zasýti aj nabije energiou.
Trénovať doma sa dá aj bez použitia akéhokoľvek náčinia a takýto tréning, iba s vlastnou váhou, môže byť poriadna makačka. Ak si ho však chcete spestriť, nemusíte hneď vykúpiť obchod so športovými pomôckami. Poslúžia vám aj predmety, ktoré nájdete doma.
Beh na páse predstavuje pre veľa bežcov jedinú možnosť, ako si udržiavať bežeckú kondíciu v období, keď je vonku zima, a tma skôr, ako sa vôbec dostanú z práce. Nie každý totiž chce alebo môže behať cez deň a beh po tme, či v snehu pre mnohých lákavý nie je.
Keď vonku svieti slniečko a je príjemných dvadsať stupňov, behať sa chodí jedna radosť. No tých, čo to s behom myslia skutočne vážne, by nemali odradiť ani mínusové teploty a sneh. Ten dokonca možno využiť, a zimný beh vymeniť za bežkovanie. Ale len do určitej miery.
Ako sa stravovať, čomu sa vyhnúť a čo naopak pridať do svojho jedálnička v tehotenstve trápi nejednu budúcu mamičku. Treba jesť viac, či užívať výživové doplnky? Môžete piť kávu? Ako často jesť?
Ajúrveda je najstarší holistický liečebný systém na svete. Má korene v Indii, šírila sa do starého Grécka a ovplyvnila i tradičnú čínsku medicínu. Kladie veľký dôraz na prevenciu. Podľa ajúrvedy zdravotné problémy vznikajú pôsobením dlhodobej nerovnováhy. Udržiavať sa v rovnováhe nám, naopak, môže pomôcť strava, vhodné myslenie, cvičenie a celková harmónia.
Patríte aj vy k tým, ktorých v januári výčitky svedomia vyženú do fitka? Cez sviatky akoby všetci zabudli na to, že žalúdok majú iba jeden, a z koláčov zjedených na Štedrý deň sa priberá rovnako ako z tých ostatných. Sviatky si môžete užiť aj bez zbytočného prejedania a priberania. Stačí, ak budete myslieť na pár zásad.
Časy, kedy boli v kurze napumpovaní fitnesáci a veľké svaly sú už minulosťou. Dnes je in mať štíhle svaly, pevné telo a funkčnú silu.
Nielenže tieto cviky počas tehotenstva vykonávať môžete. Za predpokladu, že nemáte žiadne komplikácie, vám ich cvičiť určite odporúčame. Lepšie zvládnete zmeny, ktoré vaše telo čakajú a pripravíte sa na starostlivosť o bábätko, ktorá je nielen psychicky, ale aj fyzicky náročná.
Zima, chlad a nepriaznivé počasie zaženie mnohých športových nadšencov dovnútra. No sú aj takí, čo športujú vonku za každého počasia. Patríte k nim? Nezabudnite sa pred tréningom poriadne zahriať aj v chladnom počasí. Pozrite sa, ako.
Saunovanie je spôsob relaxu, na ktorý mnohí ľudia nedajú dopustiť. Okrem toho, že v saune môžete vypnúť hlavu, má veľa blahodárnych účinkov aj na telo. Ktorá sauna je pre vás tá naj?
Ženy sa často vyhýbajú silovému tréningu v obave, že sa z nich stane hora svalov a namiesto toho, aby schudli, zväčšia sa a budú vyzerať ako kulturistky. Ale je to inak.