Čokoláda z javorového sirupu a kakaových bôbov

Ak si pripravíte čokoládu z kakaového masla, kakaového prášku, lieskovcov, medu a ďalších surovín, vaše chuťové poháriky sa vám poďakujú. 

Čokoláda z javorového sirupu a kakaových bôbov a medovo-oriešková čokoláda
21. FEB 2015
(bez obsahu laktózy, bezlepkové, bezvaječné, bez cukru, raw)
Čas prípravy: menej ako 3 hodiny
Bez varenia

Suroviny na 10 porcií: 

  • 100 g bio kakaového masla
  • 150 g bio raw kakaového prášku
  • 100 g bio lieskových orechov
  • 3 PL bio drvených kakaových bôbov
  • 1 PL bio medu
  • 2 PL javorového sirupu

Príprava:

Medovo – oriešková raw čokoláda

Kakaové maslo pomaly rozpúšťame vo vodnom kúpeli (kakaové maslo dáme do misky, ktorú postavíme na hrniec s horúcou vodou tak, aby sa spodok misky nedostal do kontaktu s vodou). Postupne pridávame kakaový prášok a dobre vymiešame metličkou dohladka (ak kakao nie je dobre rozmiešané s kakaovým maslom, potom nám vznikne nejednotná a zrnitá štruktúra čokolády). Nakoniec pridáme med a opäť vymiešame. Do formy na čokoládu rovnomerne rozsypeme 70 g lieskových orieškov, potom ju naplníme horúcou čokoládou. Nakoniec vrch opäť posypeme zvyšnými orechmi.

Raw čokoláda s javorovým sirupom a kakaovými bôbmi

Zopakujeme celý postup ako pri medovo-orieškovej čokoláde, ale keď je čokoláda hotová, tak namiesto medu pridáme javorový sirup. Do čokoládovej formy rovnomerne rozsypeme 2 PL drvených kakaových bôbov a potom ju naplníme horúcou čokoládou. Nakoniec vrch posypeme zvyškom kakaových bôbov.

Odporúčame prečítať: "Snickers" proteínová tyčinka


Autor článku

Superfitmonkey

Alesya Volpi Radkovska

Alesya Volpi sa narodila na Ukrajine a už v štyroch rokoch začala navštevovať svoje prvé hodiny tanca. Nikdy neostala len pri jednom tanečnom štýle, ale snažila sa zdokonaľovať v rôznych tanečných štýloch: moderný tanec, hip-hop, dancehall, reggae ton, balet a nakoniec twerk. S cieľom vytvoriť dokonale vyvážený životný štýl pre každú ženu, Alesya cestovala po celom svete aby študovala rôzne formy životných štýlov a zistila, čo funguje najlepšie pre ženy rôznych národností. V súčastnosti je Alesya profesionálnou choreografkou, fitness inštruktorkou a odborníčkou na výživu. Žije na Slovensku so svojím manželom a dvojročným synom. V roku 2015 Alesya vytvorila nový sexy a stimulujúci tanečný fitness životný štýl - GLAMNESS.

https://glamness.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Čokoláda z javorového sirupu a kakaových bôbov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1918
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.